top of page

Як встановити камеру відео спостереження

Друзі, вітаю! Перш ніж визначити, як краще налаштувати камеру, необхідно подумати про те, що саме ви хочете виявити і чого ви виявити не хочете. Таким чином, потрібно розташувати камеру так, щоб максимально збільшити можливість сповіщення про потрібні вам події, уникаючи при цьому надокучливих сповіщень про події, які вас не цікавлять. Ми пропонуємо вам у цій пораді розглянути 6 сценаріїв найпоширеніших місць встановлення камер. В кожному з них покажемо приклади вдалого і невдалого розміщення з поясненням помилок.


Небажані предмети в полі зору


Не забувайте про предмети в полі зору камери, які можуть загороджувати об'єкти в зоні спостереження. У приміщенні це можуть бути меблі, стовпи, колони або світильники. На вулиці перешкодами можуть бути дерева, автомобілі, стіни, будівлі або дорожні знаки. Павутина, комахи або інші шкідники поблизу об'єктива камери також можуть стати проблемою, особливо на відкритому повітрі. 

    В ідеалі, об'єкти, які ви хочете виявити, повинні залишатися в полі зору весь час

Хоча в налаштуваннях ви можете відфільтрувати випадкові рухи, краще уникати об'єктів, які часто рухаються (наприклад, розпашні двері, стельові вентилятори, фонтани, прапори або листя). Не намагайтеся дивитися крізь, навколо або поверх дерев. Пам'ятайте також про те, що зміни в листві, навколишньому середовищі або будівлях можуть вплинути на роботу вашої системи. 

  Наприклад, кількість листя в полі зору камери може змінюватися залежно від пори року. І якщо в сцені переважатиме листя, це призведе до небажаного виявлення подій і може знадобитися зміна положення камери.


Відображення, відблиски та інші екстремальні види освітлення


Яскраве світло може загороджувати цілі, які ви хочете виявити. Це може бути світло фар, відблиски, вогні, встановлені на передньому плані, або прямі сонячні промені (особливо, якщо ваша камера спрямована на схід або захід). Щоб уникнути цих проблем, розмістіть камеру так, щоб більша частина освітлення знаходилася позаду неї і світила в тому ж напрямку, що і камера.

   Крім прямого світла, необхідно також враховувати непряме або відбите світло.

Поверхні, що відбивають світло, як-от дзеркала, шибки, вода і деякі поліровані підлоги, іноді можуть створювати достатньо віддзеркалень, щоб аналітика визначила їх як події. Спробуйте спрямовувати камеру в бік від поверхонь, що відбивають.

   ПРИМІТКА: Майте на увазі, що відбивні поверхні можуть створювати проблеми, навіть якщо вони не потрапляють у поле зору камери. Наприклад, дзеркало, яке не потрапляє в поле зору камери, може відбивати світло від фар, що проїжджають, на стіну, яка відображається в кадрі.


Приклади сценаріїв


   Кожен сценарій містить наочний приклад правильного і неправильного встановлення камери, що допомагає краще зрозуміти, як впливає встановлення на якість запису і роботу аналітики. У межах сценарію ми покажемо один знімок, на якому камера налаштована ефективно, з урахуванням усіх рекомендацій, описаних раніше. Цей знімок демонструє оптимальне розміщення камери, де дотримані вимоги щодо освітлення, напрямку руху об'єктів, а також вертикальності корпусу.

    Крім того, ми покажемо три знімки з менш вдалими установками камери. Кожен із них супроводжується поясненням, чому таке встановлення вважається неефективним


Дверні проходи


Під час спостереження за зоною біля дверного отвору або іншого місця, де люди часто заходять або виходять, дотримуйтесь таких рекомендацій:

  • Не спрямовуйте камеру прямо на двері, оскільки цілі будуть переміщатися прямо до камери або від неї

  • Намагайтеся знімати наближення до дверного отвору або вихід із нього, а не самі двері.

  • Зведіть до мінімуму вид на двері, що відчиняються

Зони зберігання та шафи

  • Розташуйте камеру так, щоб виключити дверні прорізи, рухомі об'єкти або миготливі джерела світла.

  • Переконайтеся, що люди з'являються вертикально і в повному полі зору, принаймні в одній області огляду камери.

  • Уникайте спокуси зосередитися на одній області інтересу, зробіть якомога ширший огляд. 

Інтер'єри будівель

Під час спостереження за інтер'єром у приміщеннях дотримуйтесь таких рекомендацій:

  • Забезпечте якомога ширший огляд, принаймні хоча б частина огляду має бути здатна показати людину, що йде або людину або стоїть.

  • Мінімізуйте перешкоди, пов'язані з меблями, дверними прорізами тощо. Якщо в приміщенні є вікна, встановіть камеру над вікном і направте її в бік огляду, а не на вікно.

  • Уникайте потрапляння в кадр зовнішніх видів через вікна та зведіть до мінімуму кількість зовнішнього світла, що проникає всередину через них.

Паркувальні зони


Під час спостереження за паркуванням дотримуйтеся таких рекомендацій:

  • Включіть у зону спостереження область, найближчу до того місця, де автомобіль має припаркуватися.

  • Мінімізуйте перешкоди, створювані іншими припаркованими автомобілями або будівлями.

  • Не включайте ділянки жвавої вулиці в зону виявлення.

  • Постарайтеся отримати такий вид, щоб було видно бічну частину автомобіля, а не вид спереду.

  • Розташуйте камеру на достатній відстані, щоб автомобіль займав не більше 20% огляд

Паркани та лінії огорожі

   Під час контролю ліній огорожі або периметра з парканом дотримуйтесь цих рекомендацій. Вони допоможуть забезпечити ефективне спостереження й уникнути помилкових подій.

  • Встановіть камери вздовж з видом вниз по лінії паркану, при цьому камери повинні розташовуватися приблизно через кожні 10 метрів або на кутах. 

  • Важливо захопити напрямок вниз по лінії паркану, щоб забезпечити огляд, при якому людина, що перелазить через нього, буде переміщатися зліва направо або справа наліво.

  • Уникайте розміщення камер далеко від лінії огорожі.

  • Зведіть до мінімуму зони з постійною активністю, наприклад, пішохідні зони або місця, де є транспортні засоби, що рухаються всередині або поза лініями огорожі.

  • Встановлення камер на ділянці — популярне рішення, що дає змогу контролювати територію навколо будинку, під'їзні шляхи, вхідні ворота, гараж і навіть сад.

    Переваги зовнішнього відеоспостереження:

    • Контроль периметра. Камери фіксують рух на території, запобігаючи спробам проникнення.

    • Захист зовнішніх об'єктів. Встановлення камер на ділянці дає змогу контролювати зовнішні зони: вхідні двері, вікна та інші вразливі

    • точки.

    • Контроль прилеглої території. Камери, спрямовані на вулицю, дають змогу контролювати ситуацію за межами вашої ділянки. Це забезпечує додатковий рівень безпеки.

    • Максимальна зона охоплення. Як правило, ділянка має більшу площу, ніж внутрішнє приміщення будинку. Можна вибрати оглядові моделі з широким кутом або поворотні камери, які охоплюють великі площі та краще контролюють усю територію.

    • Раннє попередження про вторгнення. Камери на ділянці фіксують підозрілу поведінку до того, як порушник проникне в будинок.

    • Фіксація подій. У разі крадіжки, вандалізму або інших подій, записи з камер можуть слугувати доказом для поліції та

    • страхових компаній.

    Камери на ділянці можуть бути також корисними для моніторингу поведінки домашніх тварин та спостереження за дітьми, які грають на вулиці. А також вуличні камери можуть бути оснащені нічним баченням, що дає їм змогу ефективно працювати в темряві.


Можна довго розповідати про правильне місце і положення камери, але, безумовно, сам факт їхньої наявності - це правильний крок у підвищенні рівня захисту і безпеки вашого будинку і сім'ї. 



власник допису

Небилович Сергій,

директор магазину мережевого обладнання

 
 
 

Останні пости

Дивитися всі
Види датчиків руху

Друзі, вітаю! Датчики руху — це пристрої, які «пилять», коли щось або хтось рухатиметься в певній зоні. Їх широко слід у системах...

 
 
 

Opmerkingen


Підписатися

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Контакти

Адреса

79000. м. Львів. проїзд Крива липа,6 офіс 1

+380778707878, +380639030150

bottom of page